מסלול:

תשואה מצטברת

פוליסות חיסכון להשקעה בשוק ההון


שתף:

איך בוחרים פוליסת חיסכון טובה? חברות הביטוח מציעות מגוון מוצרים, בין היתר קיים מוצר שנקרא פוליסת חיסכון, אך הוא אינו משמש ככלי ביטוחי אלא ככלי לחיסכון לטווח הבינוני. למעשה המוצר דומה לפוליסת ביטוח חיים אך אין בו את הרכיב הביטוחי. המוצר נקרא גם פליסה פיננסית או חיסכון מנוהל. בעוד שמרבית מוצרי החסכון הינם פנסיוניים ונועדו לשנים שלאחר גיל פרישה, פוליסות חיסכון להשקעה הינם מוצרים לטווח הבינוני, והחוסך יוכל לבחור מתי ברצונו למשוך את הכסף. הוא מורשה לבחור גם האם הוא מעוניין למשוך את הסכום כולו בבת אחת או רק את חלקו.

פוליסת חיסכון להשקעה בשוק ההון

כאשר לקוח מעוניין להשקיע בשוק ההון הוא יוכל לעשות זאת באמצעות פוליסות חיסכון להשקעה ובחירת הפוליסה תעשה לאחר השוואת פוליסות חיסכון לחישוב תשואה מקסימלית. הלקוח יכול לבחור את רמת הסיכון ואילו ניהול הקופה מופקד בידיים המקצועיות של מנהלי ההשקעה בחברת הביטוח. המטרה המוצהרת היא כמובן לצבור כמה שיותר פוליסות חיסכון תשואות. יש שישוו את פוליסת החסכון לקרן נאמנות, אכן יש קווים משותפים. כך שלעיתים אדם שיחפש השקעה לטווח בינוני יתלבט בין שני המוצרים הללו.

עלויות דמי ניהול של פוליסות חיסכון להשקעה

עלויות דמי הניהול עשויות להגיע לתקרה של כשני אחוזים מסך החסכון. אך בבדיקת הנתונים נוכל לגלות כי מרבית החברות גובות דמי ניהול שנמוכים מאחוז אחד. בעת רכישה של פוליסה כזו ניתן לעמוד על המקח ולבקש הפחתה בדמי ניהול פוליסת חיסכון, במיוחד אם מדובר על סכומים גבוהים של השקעות. כך גם לגבי קופת גמל להשקעה.

מי מוכר פוליסות חיסכון להשקעה?

פוליסות חיסכון להשקעה מוצעות למכירה על ידי סוכני ביטוח. גם סוכנים שאינם בעלי רישיון לייעוץ פנסיוני מורשים למכור את המוצר המדובר. אם כי כאשר אתם עומדים לרכוש לעצמכם פוליסה כזו להשקעה בשוק ההון, חובה עליכם להיות חכמים. רכשו פוליסת חיסכון השוואה רק אצל סוכן שמציע לכם מוצר מותאם היטב. זאת לאחר השוואה של קרנות השתלמות ופוליסות קיימות על מנת להתאים לכם מוצר חסכון מתאים וכדאי לכם, לפי כל הנתונים האישיים שלכם. קיימת גם אופציה להצטרף לפוליסת חסכון בהצטרפות דיגיטלית אונליין. אך חשוב לשים לב שהצטרפות כזו אינה מתאימה לכל אחד, שכן רק אם אתם בטוחים ויודעים מהו מסלול ההשקעה הכדאי לכם נכון להצטרף באופן זה. אם לא, אתם צריכים סוכן ביטוח או יועץ מומחה.

מהם היתרונות של פוליסת החיסכון ביחס לחיסכון בבנק?

היתרון הראשון של פוליסות חיסכון להשקעה הוא אפשרות המשיכה של הכסף ללא הגבלה ובכל זמן. זאת ללא קנסות או נקודות יציאה. קיימת גם אופציה לבצע משיכה של כספים בסכום חודשי קבוע, מה שמתנהג כמו קצבה חודשית. לא נקבע מהו הסכום שיש להפקיד לשם פתיחת פוליסות חיסכון להשקעה, אם כי חברות הביטוח כן תקבענה במקרים רבים סכומי מינימום לפוליסות השקעה. הפוליסה אינה מצריכה התחייבות על הפקדות קבועות או על סכומים מסוימים. כך שאין כאן היבט של התחייבות. תוכלו גם להפקיד בכל תקופה שתצברו סכום כסף.

ניהול מקצועי של הפוליסות

היות ופוליסות חיסכון מנוהלות על ידי חברות הביטוח, ניתן להיות בטוחים כי הניהול הינו מקצועי לכל דבר ועניין. שכן כל חברות הביטוח הגדולות בארץ עוסקות בהשקעות לצד הביטוח. הן מנהלות את קרנות הפנסיה ואת קרנות ההשתלמות הגדולות ביותר. מנהלי ההשקעות בחברות הביטוח מנוסים ומיומנים מאוד. גם חברות ביטוח קטנות מציעות מענה מקצועי מאוד, זאת לאור העובדה שהן עובדות בשת"פ עם בתי השקעה בעלי מוניטין.

מעבר בין פוליסות

גם לאחר שרכשתם פוליסת חיסכון עדיין יש לכם את אופציית הבחירה, ותוכלו לעבור בין מסלולי השקעה ללא תשלום מס לאחר השוואת קרנות השתלמות. זאת כי התשלום נדחה למועד המשיכה של הכסף. בחברות הביטוח מוצעות פוליסות חיסכון ברמות סיכון שונות. אמנם לא קיים מגוון מסלולים נרחב כמו בקופות גמל לדוגמה, אך בייעוץ מקצועי ניתן לאתר את הפוליסה לחיסכון משתלם בהתאם לציפיות ולמצב שלכם.

אפשרויות הלוואה מפוליסת החיסכון שלכם

קיימת אפשרות לקבל הלוואה בתנאים טובים מחשבון החיסכון שלכם. כך שאם יש לכם פוליסת חיסכון ואתם זקוקים לסכום כסף, אין צורך למשוך את הכסף ולשלם בגינו מס בגין רווח הון, אתם יכולים להמשיך בהשקעה ובד בבד לקבל הלוואה בגובה של עד כשמונים אחוז מהחיסכון. אם כי חברות הביטוח מורשות להגביל את סכומי ההלוואה זאת על מנת להגן על ההון ועל הלקוחות. האפשרות לקחת הלוואה הינה פתרון מעולה המאפשר ליהנות מהכסף ויחד עם זאת לא לשבור את החיסכון שלכם.

האם פוליסת חיסכון יכולה לשמש לחיסכון לילדים?

בהחלט. היות ומדובר על חיסכון לטווח בינוני הוא יכול להיות המוצר המומלץ ביותר עבור ילדים מעת הלידה ועד גיל שמונה עשרה.

האם פוליסת חיסכון פטורה ממס?

באופן גורף הפוליסה אינה פטורה ממס. אם כי במקרים מסוימים בהם מושכים את הכסף לאחר גיל פרישה תהיה הטבה.

רוצים להשקיע בחכמה? להיות בטוחים שאתם שמים את הכסף שלכם במקום המתאים? מתלבטים בין גמל להשקעה או קרנות השתלמות? רוצים לדעת בוודאות מה ההבדל בין קופות גמל לבין פוליסות חיסכון? גמל נט מציעה לכל אחד את המידע הרלוונטי והמעודכן שיוביל לקבלת החלטה חכמה ונאותה. זאת תוך בחירת אופציות שונות, השוואה בין מוצרי ביטוח וחיסכון קיימים, עד לבחירה המנצחת של המוצר המומלץ לכם.

שתף:

מעוניין לקבל ייעוץ מקצועי ללא התחייבות? חייגו 053-251-9595

או השאירו פרטים ויועץ מקצועי מוסמך ישמח לסייע לכם

    FEEDBACK

    Description

    Accessibility Statement

    array(0) { }