מסלול:

תשואה מצטברת

קרן השתלמות – לחיסכון משתלם


שתף:

יש מגוון מוצרי חסכון שנועדו לאפשר לכל אחד לחסוך באופן קבוע או סכומים חד פעמיים, כך שהכסף יניב תשואות, ויאפשר לממן הוצאות שונות במהלך החיים, או לשמש בפתרון לימים שלאחר פרישה מעבודה. קרן השתלמות היא אחד המוצרים הפופולאריים והמשתלמים ביותר שלא כדאי לפספס אותו. זאת בגלל העובדה שמדובר במוצר חיסכון מושלם שמאפשר לכל אחד בכל גיל ליהנות מחיסכון מניב שאינו כרוך בתשלומי מיסים. המשמעות היא שכל אדם בכל גיל שמעוניין לפתוח חיסכון לטווח קצר או בינוני יוכל לעשות זאת באמצעות קרן השתלמות.

המטרה המקורית של קרן השתלמות

קרן ההשתלמות, כשמה, נועדה במקור לשמש כקרן למטרות התמקצעות והשתלמויות. כלומר, אדם חוסך כספים למען יהיה לו מקור מימוני ללימודי מקצוע. בפועל רבים בוחרים כיום בחיסכון זה ולא דווקא עבור השתלמויות. זאת בגלל ההטבות המיוחדות של קרן השתלמות והתנאים המעולים שלה. אם כי יש לדעת שכאשר מושכים את הכסף שלא למטרת השתלמות ולפני שש שנים – משיכת קרן השתלמות כן תהיה כרוכה בתשלומי מס. לאחר שלוש שנים ניתן למשוך ללא מיסוי עבור התמקצעות בלימודים מוכרים, לאחר שש שנים ניתן למשוך לכל מטרה ובלי להתחייב בתשלום מס על הרווחים.

קרנות השתלמות כלליות וייעודיות

מתנהלות כיום בארץ למעלה משלוש מאות קרנות השתלמות על ידי חברות שונות בענף. יש קרנות השתלמות שפתוחות לציבור וכל הרוצה להצטרף יכול להצטרף. לעומת אלו יש גם קרנות השתלמות ייעודיות שנועדו לקהלים ספציפיים וסקטורים מוגדרים כמו קרן השתלמות למורים. כמו עובדי רשויות, עובדי חברת חשמל, עובדי הוראה וכן הלאה. 

בחירה חכמה ומשתלמת של קרן השתלמות

החלטתם לפתוח קרן השתלמות? נפלא. כעת עליכם לערוך בירורים כדי לבחור את הקרן הכדאית והמתאימה לכם מכולם. זכרו כי אתם בעלי ההחלטה. הגם שהמעסיק שלכם גם אמור לקחת חלק ולהפריש לטובתכם כספים, אתם אלו שיכולים לבחור ולהחליט. הבחירה תתבסס על בדיקת קרן השתלמות וכן על השוואת קרנות השתלמות בהיבטים שונים. זאת במטרה להבטיח שאתם בוחרים קרן השתלמות משתלמת ומניבה שתוכיח את עצמה לאורך זמן.

תשואות אל מול סיכונים

קרן השתלמות מומלצת היא כזו שהתשואות שלה גבוהות. אם כי חובה להתייחס להיבט הסיכונים. כיוון שלא פעם השקעות מסוכנות מניבות תשואות גבוהות למשך תקופה מסוימת, ואילו לאחר תקופה מסוימת מתרחשת התרסקות והפסד מהותי. המציאות הזו קיימת ומחייבת אותנו. עלינו להיות חכמים מספיק כדי לבדוק את התשואות ביחס לסיכונים של הקרן. בצורה זו נוכל לאתר קרן שהיא מניבה תשואות יפות יחסית, אך אחוזי הסיכון שלה אינם מהגבוהים. זו השקעה זהירה ואחראית שאולי לא תניב הכנסות מזהירות, אך היא גם אינה מסכנת ביותר את הכסף.

מדד שארפ לבדיקה מדויקת

כדי לאפשר לכל אחד לבדוק ולבצע לקרן השתלמות השוואה בין קרנות השתלמות שונות נועד מדד שארפ. המדד הזה נקבע בנוסחה שמחשבת את היחס בין התשואות לבין אחוזי הסיכון. כאשר בוחנים קרנות השתלמות שונות יש לאתר את הקרן שמדד השארפ שלה גבוה ככל שניתן. זה מספר על אחוזים נמוכים של סיכון ועל תשואות גבוהות יחסית.

דמי ניהול של קרנות השתלמות

חברת הביטוח או בית ההשקעות גובה כספים עבור ניהול תיקים, קרנות וקופות. דמי הניהול נקבעים מראש והם נגבים באופן חודשי קבוע. בפועל דמי הניהול נגזרים מההון שבקרן ההשתלמות שלכם. מסיבה זו יהיה נכון לברר מראש על העלויות, ולאתר קרן השתלמות שדמי הניהול שלה תהיינה מהנמוכות. קרנות השתלמות השוואה תכלולנה התייחסות לעניין דמי הניהול. אם כי צריך להיות מודעים שלקוחות יכולים לערוך משא ומתן כדי להפחית את דמי הניהול, במיוחד אם אתם לקוחות משמעותיים וסכומי הכסף שאתם מפקידים הינם גדולים.

נתונים מעודכנים לקבלת החלטה

כדי לקבל החלטה נבונה חשוב מאוד להתבסס על נתונים מעודכנים שמפורסמים לטובת הציבור על ידי משרד האוצר. הנתונים מציגים נתונים שונים כמו תשואות קרנות השתלמות, גובה דמי ניהול, מדד שארפ, אפיקי השקעות של הקרנות ועוד. ככל שיש לכם נתונים ברורים יותר כך אתם יודעים על המוצר יותר ויכולים לקבל החלטה.

באילו מקרים יש חובת מס על קרנות השתלמות?

במקרים בהם מושכים את הכסף שלא למטרות השתלמות לאחר תקופה פחותה משש שנים, או שמושכים את הכסף למטרת השתלמות, אך היא אינה מוכרת או שהמשיכה מתבצעת לפני שחולפות שלוש שנים.

האם כדאי לחסוך בקרן השתלמות לטווח ארוך?

כאמור, קרן השתלמות נועדה לשמש כחיסכון לטווח הקצר והבינוני. אם כי גם מי שמעוניין לחסוך לטווח ארוך יוכל להפיק תועלת ממוצר חיסכון זה. כאשר לאחר תקופה מסוימת הוא יוכל לבחור מה לעשות בכסף – האם להעביר למוצר חיסכון, להשקיע וכן הלאה בהתאם למצבו ולתוכניות הפיננסיות שלו.

מה היתרונות של קרן השתלמות?

קרן השתלמות הוא מוצר חיסכון מומלץ לכל אחד, שכיר ועצמאי, המוצר הזה מאפשר לכם לחסוך כספים וליהנות מהתשואות שלהם בלי לשלם מיסים כלל, אם אתם מושכים את הכסף כעבור פרק זמן מספק. 

חברת גמל נט מזמינה אתכם לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה לחיסכון משתלם ומתאים לכם. כי אותו סכום כסף יכול להניב לכם סכומים משמעותיים אם רק תדעו לחסוך נכון ולבחור בקרנות הנכונות של החברות המומלצות. בעזרת הייעוץ המקצועי שלנו אתם עומדים לקבל את ההחלטה החכמה שלכם לחסכון מניב!

שתף:

מעוניין לקבל ייעוץ מקצועי ללא התחייבות? חייגו 053-251-9595

או השאירו פרטים ויועץ מקצועי מוסמך ישמח לסייע לכם

    FEEDBACK

    Description

    Accessibility Statement

    array(0) { }